sobota, 24 sierpnia 2013

OZDABIANIE BABECZEK W TEORII :)


HEJKAA :) 
Niestety zbliża się już koniec lata.
 Mamy nadzieję, że spędziliście te upalne miesiące, tak jak sobie zaplanowaliście i świetnie się bawiliście ;)
Dzisiaj zbyt upalnie i pracowicie by piec coś w kuchni...
Dlatego dzisiejszy post, będzie czystą teorią na temat tego, jak stworzyć takie cudeńka: 


Dekorowanie babeczek wcale nie musi być trudne. Jeśli nie umiesz zrobić lukru, możesz je ozdobić M&Msami, orzechami, żelkami, cukrem czy kokosem. Jeśli chcesz zabarwic cukier lub kokos, wsyp troszkę do woreczka foliowego z zamknięciem i dodaj kilka kropel barwnika do jedzenia. Zamknij woreczek i potrząsaj energicznie jego zawartością do momentu, aż całość się zabarwi.


Torebki (woreczki) z tworzywa sztucznego do wielokrotnego zmykania mogą być wykorzystane jako szpryce do dekorowania ciasta. Dają dobre efekty i są tanie. Aby je w tym celu wykorzystać zrób małą dziurkę w prawym lub lewym dolnym rogu woreczka. W zależności od tego jakiej grubości linie chcesz uzyskać wytnij mniejszą lub większą dziurkę. Następnie wypełnij woreczek lukrem lub masą. Wyciśnij całe powietrze i zamknij dokładnie woreczek. W ten sposób możesz zrobić krzyżyki, kwiatki, linie proste lub krzywe, kropki – praktycznie każdy kształt jakiego tylko zapragniesz.

Lukier waniliowy może być przyrządzony w różnych kolorach. Wystarczy, że do lukru waniliowego dodasz kilka kropel barwnika do jedzenia w wybranym przez siebie kolorze i dokładnie wymieszasz.
Dziś zajadam się kupnymi.. ale w końcu nadejdzie ten dzień, kiedy zrobimy wspólnie takie piękne dla oka i pyszne dla brzuszka słodycze, a wtedy przepisem się z Wami podzielimy  :)


Którą teraz wybrać, hmmm? :))Brak komentarzy:

Prześlij komentarz